Daily soup (2012)

Sztuka w oryginalny sposób pokazuje codzienność współczesnej trzypokoleniowej rodziny. Codzienność, na jaką składają się wspólne obiady, rozmowy, większe i mniejsze kłótnie, telewizyjne seriale. Skojarzenie z serialem nie jest przypadkowe. Już sam tytuł "Daily Soup" brzmi prawie jak daily soap - opera mydlana.
Telenowelę oglądają Babka (Danuta Szafarska) i matka (Halina Skoczyńska). Czas odmierzają według emisji kolejnego odcinka i w ten sposób choć na chwilę odrywają się od własnego, monotonnego życia. Ojciec (Janusz Gajos) próbuje odnaleźć w domu chwilę wytchnienia. Córkę (Anna Grycewicz) uwierają relacje z rodzicami. Ma za to bliski kontakt z Babką i tylko przed nią potrafi się otworzyć.
Niezabliźnione rany z przeszłości, lęki, kompleksy i emocjonalne szantaże, samotność i tajemnice tworzą właściwą treść życia codziennego bohaterów sztuki. To swoiste studium polskiej rodziny, miejscami zabawne, ironiczne, groteskowe, ale i tragiczne w swoim wymiarze. Pod zewnętrzną warstwą bezpiecznej "codzienności"kryją się niewyjaśnione sprawy z przeszłości, wzajemne pretensje, trudne relacje rodzinne.



A↗
B↴




Autor sztuki: Amanita Muskaria (pseud. literacki sióstr Gabrieli Muskały i Moniki Muskały)
Tytuł oryginalny: „Daily soup”
Produkcja: 2012
Premiera TV: 14 maj 2012

Reżyseria:


Muzyka:
muzyka

muzyka

Obsada:
Babka

Matka

Ojciec

Córka

Dubbing:
głos bohaterki serialu "Sukces i Szczęście"

głos bohaterki serialu "Sukces i Szczęście"

głos bohatera serialu "Sukces i Szczęście"

głos bohatera serialu "Sukces i Szczęście"



Notatki:
Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji spektakl został zrealizowany w modelu Second Screen. Niezwykłość tej innowacji polegała na większej interakcji widza z tym, co dzieje się na ekranie. Widz oglądający "Daily Soup" za pomocą laptopa, tabletu czy też smartfona, nie przerywając spektaklu, mógł śledzić obraz jednej z czerech kamer. Tym samym obraz z urządzeń mobilnych był uzupełnieniem tego w jakości HD. Za pomocą jednego kliknięcia internauci i widzowie oglądający spektakl na urządzeniach mobilnych mieli szansę zmienić plan oraz kamerę, z której chcieli oglądać daną scenę.
W trakcie transmisji wirtualni widzowie dzięki rozwiązaniu Quad - mogli obejrzeć spektakl jednocześnie ze wszystkich czterech kamer. [TVP]


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


03.180510

(POL) polski,












Brak komentarzy:

Prześlij komentarz